Mini MP3 Player, MP3-TF-16P V3.0 for microcontroller
Content: 1 Piece
incl. VAT plus shipping costs
1141 Piece in stock
Delivery time: 1-3 business days
We are known for
  • Fast shipping across Germany
  • 100,000+ satisfied customers
  • Over 10 years of experience
    Amazon PayApple Payeps-ÜberweisungGoogle PayiDEALKlarnaMasterCardPayPalVISA
    • FUN-1010563
    • 0,00 kg
    • 2 cm x 2 cm x 0.2 cm (L x W x H)
    Overview:
    • supports sampling rate (KHz): 8 / 11.025 / 12 / 16 / 22.05 / 24 / 32 / 44.1 / 48
    • MP3-TF-16P V3.0
    • Dynamic range support: 90dB
    • SNR support: 85dB
    • supports FAT16 and FAT32, MicroSD up to max. 32GB
    • with multiple control modes (I/O, serial mode, AD button control)
    • can be connected directly to a speaker
    • supported file formats: mp3, WAV, WMA
    Helpful links:
    Scope of delivery:
    • 1x Mini MP3 Player, DFplayer for microcontroller
    • an SD card is not included in the scope of delivery
    Overview:
    • MP3-TF-16P V3.0
    • Dynamic range support: 90dB
    • SNR support: 85dB
    Helpful links:
    Scope of delivery:
    Further links to "Mini MP3 Player, MP3-TF-16P V3.0 for microcontroller"
    Read, write and discuss reviews...Mehr zu den Bewertungen
    Customer reviews for "Mini MP3 Player, MP3-TF-16P V3.0 for microcontroller"
    25 Apr 2024
    Super Teil , günstig
    20 Mar 2023
    Ok!
    Funktioniert prima
    21 Feb 2023
    klein aber oho
    12 Feb 2023
    Einwandfrei
    Hat auf Anhieb funktioniert. Für den Preis eine Top Qualität
    2 Feb 2023
    schnelle Lieferung
    MP3-TF-16P V3.0 funktioniert mit den dfminiplayer für Arduino
    15 Oct 2022
    alles prima
    alles prima
    29 Aug 2022
    Funktioniert gut - Achtung kein MP4!
    Der MP3-Player funktioniert prima!
    15 Jun 2022
    Alles gut
    Super, funktioniert problemlos.
    26 Apr 2022
    Alles gut.
    Sehr gute Preise und Rechnung dazu - großer Vorteil gegenüber China Direktbestellung. DFPlayer - alte, gute Variante ... mit 24Pin Chip !!! Hoffentlich habt Ihr die noch ne Weile.
    Write rating
    Reviews will be activated after verification.
    Please enter the string in the text field below.
    The fields marked with * are required.
    Loudspeaker - 16Ω, 1W Loudspeaker - 16Ω, 1W
    Content 1 Piece
    Add
    Loudspeaker - 8Ω , 0.5W Loudspeaker - 8Ω , 0.5W
    Add
    Loudspeaker, 5W, 8Ω, 30x70 mm Loudspeaker, 5W, 8Ω, 30x70 mm
    TIP!
    - 6%
    Mini geared motor N20 Mini geared motor N20
    - 16%
    Sold out
    OLED - 0.96", 128x64, GVSS, I2C OLED - 0.96", 128x64, GVSS, I2C
    KY-023 - Joystick module KY-023 - Joystick module
    Loudspeaker - 4Ω, 10W Loudspeaker - 4Ω, 10W
    - 18%